تاریخچه شرکت

تاریخچه شرکت

شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در سال 1374 در قالب سرمایه گذاری در سه بخش بازرگانی، تولیدی و خدمات فنی،مهندسی با بیش از شصت و سه هزار سهامدار و با سرمایه ثبتی صد میلیون ریال در شهر اصفهان با نام اولیه شرکت مجتمع صنعتی احیاء فولاد سپاهان بنیانگذاری شد و تلاش خود را در حوزه های مختلف معدنی، بازرگانی، صنایع کاشی و سرامیک، نساجی و شیمیایی، ساختمانی و عمرانی، مالی و بانکی و سهام، کشاورزی و غذایی، فولادی و پیمانکاری عمومی(GC)  آغاز نمود و با توجه به مزیت های نسبی کشور، به سمت سرمایه گذاری هایی با بازده مطلوب، پایدار و ارزش افزوده بالاتر رفت. در دهه هشتاد، تخصص و مزیت های موجود و نیاز روز کشور باعث توسعه احیا در بخش معدن و صنایع معدنی شد بطوریکه بصورت همزمان، سرمایه گذاری هایی در معادن مختلف نظیر ذغالسنگ، طلا، سنگ آهن صورت گرفت. در حال حاضر این شرکت توانسته با حضور مؤثر در توصعه صنعت و اقتصاد و فعالیت در عرصه نفت، گاز و پتروشیمی کشور و نیز سرمایه گذاریهایی در چرخه فولاد، با سرمایه ثبتی قریب هشت هزار میلیارد ریال، شرکت های زیر مجموعه خود را (بالغ بر 30 شرکت) در قالب پنج هولدینگ تخصصی ساماندهی نماید.

این هولدینگ‌ها عبارتند از:

هولدینگ صنایع معدنی اطلاعات بیشتر

هولدینگ صنعت و خدمات فنی و مهندسی اطلاعات بیشتر

هولدینگ بازرگانی و حمل و نقل اطلاعات بیشتر

هولدینگ خدمات مالی، بانكی و سهام اطلاعات بیشتر

هولدینگ ساختمانی اطلاعات بیشتر

شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان طبق سند اهداف پنج ساله خود، علاوه بر اهداف از قبل پیش بینی شده بر آن است تا با حضور مؤثرتر در چرخه فولاد کشور و نیز صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، بتواند در سال های آتی با افتخار پروژه های هدف گذاری شده را به بهره برداری برساند و این مجموعه را به یک بنگاه اقتصادی قدرتمند در سطح بین المللی تبدیل کند. اهم اهداف پنج ساله احیا عبارتند از :

نظارت و کنترل بر افزایش سودآوری شرکتهای تحت پوشش

ظرفیت سازی در معادن ذغالسنگ خام ، سنگ آهن ، منگنز، خاکهای نسوز و ذغالشويی

توسعه در زنجیره كامل فولادي کشور

توسعه فعالیتها در صنایع نفتی و پتروشیمی

تلاش جهت ارتقاء ميزان رضايتمندي سهامداران

ایجاد بستر مناسب برای اشاعه و بکارگیری مدیریت مشارکتی و توسعه فرهنگ کار گروهی

بهبود مستمر نظام ایمنی و بهداشت و محیط زیست و سیستم مدیریت کیفیت

توسعه میزان سرمایه گذاری به منظور توسعه پایدار شرکت

افزایش حجم معاملات در بازار سرمایه کشور

شناسایی و بررسی شرایط ورود به بازار اوراق بهادار برای شرکت های مستعد مجموعه

توسعه خدمات حمل و نقل ریلی

تلاش مستمر در خروج از سرمایه گذاریهای کم بازده و توسعه در فعالیت های مزیت دار کشور

و ...

در خانمه شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان بر آن است تا با نصب العین قراردادن سند چشم‌انداز بيست ساله جمهوري اسلامي ايران در افق 1404هجری شمسی و با تأكيد بر مردم‌سالاري ديني، عدالت اجتماعي، حفظ كرامت و حقوق انسان‌ها، بهره‌مندي از امنيت اجتماعي و... و نيز با برخورداري از دانش پيشرفته، توانايي در توليد علم و فناوري، اتكا بر سهم برتر منابع انساني و سرمايه اجتماعي در توليد ملي و همچنين با شناخت و ارزيابي بازارهاي داخلي و خارجي، ضمن به كارگيري نيروي متخصص، مسؤوليت‌پذير، مؤمن، برخوردار از وجدان كاري، روحيه‌ي تعاون و سازگاري اجتماعي، و متعهد به انقلاب و نظام اسلامي و شكوفايي ايران در ارائه‌ي توليدات كيفي متناسب با استانداردهاي بين‌المللي و همراه با آهنگ رشد دانش جهاني با تنوع بخشيدن به محصولات، اجراي به موقع تعهدات، حضور مؤثرتري در بازارهاي رقابتي بين‌المللي داشته باشد و ضمن ایجاد ارزش افزوده برای سهامداران و همه گروه های ذینفع وطبق مفاد سند چشم‌انداز بتواند در دست يافتن نظام جمهوري اسلامي به جايگاه اول اقتصادي منطقه نقش مؤثري ايفا كند.
ما در شركت مجتمع صنايع و معادن احياء سپاهان هر چالش را فرصتی می‌دانیم و باور داریم جایگاه ما به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین پیشگامان صنايع و معادن كشور به خوبی تثبیت شده است. انشاءا...